فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

عشق با طعم لیمو

محصول جدید

هر روز صبح بعد از برخاستن از خواب به حرکات یاکریم‌ها چشم می‌دوزم و افکارم به پرواز درمی‌آید و مرا ...

جزییات بیشتر

تولید کننده
انتشارات پرسمان

100,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : منصوره نصراله‌زاده
ویراستار / ویراستاران : مژگان مظفری

مشخصات محصول

قطع کتاب : رقعی
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 330
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

بابا یاکریم چند روزی بود که دائم در حال پرواز بود. مرتب بین شاخه‎‌ها و لانه در حرکت بود، گاهی چوب‌های نازک درخت کاج را برای محکم کردن لانه به نوک گرفته و با غروری مردانه آن را لابلای آشیانه فرو می‎‌کرد و بعد سرش را بالا می‌گرفت و به نتیجه‌ی کارش نگاه می‎‌کرد، گاهی جایش را با همسرش عوض می‌کرد تا او هم بادی به پر و بالش برساند و آب و دانی بخورد. در بین کار کردن مداومش گاهی سری به بچّه‌های خوابیده در تخمشان می‌‎زد و آنها را می‌غلتاند و قلقلک می‌داد، گاهی هم با نوک قهوه‌ایش همسرش را نوازش می‎کرد و در گوشش زمزمه‎های عاشقانه سر می‌داد و بعد از اندکی استراحت دوباره به پرواز برمی‎خاست و به کار حراست و پاسداری از لانه و خانواده‌اش ادامه می‌داد. در این بین مامان یاکریم با ناز مخصوص زنان باردار او را می‎نگریست و در دل به انتخاب چنین شوهر غیرتمندی افتخار می‌کرد، اما به روی او نمی‌آورد تا لوس نشود.

من تمام این صحنه‎ها را از پشت شیشه‎ی خاک گرفته‎ی اتاقم می‎نگریستم و با این­که از تمیز نبودن شیشه ناراحت بودم، اما وجدانم راحت بود که از پاییز سال گذشته لانه‎‌ی کوچک این زوج عاشق را که روی نرده‌‎های پنجره ساخته بودند، خراب نکرده بودم و آن­ها با آرامش زندگی و تخم‌گذاری کرده بودند.

هر روز صبح بعد از برخاستن از خواب به حرکات یاکریم‌ها چشم می‌دوزم و افکارم به پرواز درمی‌آید و مرا به سوی گذشته‌های دور می‌کشاند. تعجبم از این است که مغز انسان چه مکانیزم پیچیده‌‎ای دارد که می‎تواند خاطرات دور را در نظر انسان چنان جلوه دهد که گویی همین دیروز اتّفاق افتاده است، حتی گاهی چشم‎‌هایم را می‌بندم تا عطر غذاها و رنگ لباس‌ها را هم به خاطر آورم.

چند وقتی بود که اسیر روزمرگی شده بودم و فقط در حال زندگی می‌کردم و دفتر گذشته در صندوق‎خانه دلم خاک می‎‌خورد، اما از روزی که سیاوش حرف مهاجرت را پیش کشید و آزاده به طرفداری از او برخاست دلم گرفت نمی‌دانم چرا؟

اما مثل تمام آدم‌های دل گرفته به گذشته‎ام نقب زدم و پرده‌برداری از خاطراتم را شروع کردم. گاهی چند ساعت را بی‌آنکه خود متوجه باشم در دریای گذشته غوطه‌ور می‌شدم، در بعضی قسمت‌‎ها زود از روی آن خاطره می‎‌گذرم و در بعضی جاها بیشتر تأمل می‎کنم و خوشی آن ساعت را زیر لب مزه مزه می‌‎نمایم. گاهی دوست دارم به آن لحظه برگردم و خاطره‌ام را تغییر دهم و گاه آن را مثل شیء مقدسی محکم در آغوشم می‌فشارم. این برگشت به عقب از نگاه تیزبین همسفر زندگیم دور نمانده و او که متوجه تغییر حالات من است مرا می‌فهمد و ازروی سهل‌انگاری‌‎های اخیرم با لبخندی رد می‌شود. اما دختر جوان و عجولم مثل تمام جوان‌ها به فکر خودش است و کمتر به روحیات من توجه دارد و گاهی با پرخاش به من یادآور می‎شود که کاری را اشتباه انجام داده‌ام. تا این­که به طریقی او هم متوجه حالات من شد و با من همراه گردید.

بانک کتابهای دانشگاهی,چاپ کتاب شعر,کتب زبان, کتاب کودک,فروش کتاب,چاپ کتاب,ارسال کتاب,بانک کتاب,پیک کتاب,پستی کتاب,کنکوری,چاپ و نشر,فروش آنلاین,مهندسی,عمومی,تخصصی,مرجع,انتشاراتپرسمان,روانشناسی,کتب موفقیت,کتاب راز,کتاب نایاب,دانلود رایگان,ارسال رایگان,کتاب رمان,کتب پرفروش,داستان,جدیدترین کتب,کتاب سال

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

عشق با طعم لیمو

عشق با طعم لیمو

هر روز صبح بعد از برخاستن از خواب به حرکات یاکریم‌ها چشم می‌دوزم و افکارم به پرواز درمی‌آید و مرا ...

30 محصولات دیگر در همان شاخه: