فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

امپراطوری هخامنشی و غرب

محصول جدید

قسمت اول - تاریخ جهان باستان کمبریج

جزییات بیشتر

تولید کننده
مهتاب - ابر سفید

180,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : Bury John Bagnell
مترجم/ مترجمین : دکتر تیمور قادری

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 296
نوبت چاپ : 1
سال چاپ : 1391
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

قسمت غربی راه شاهی از شوش به سارد و لیدی میرسد. قسمت شرقی راه درون ایران است و از شوش به اکباتان و ری و پارت و قسمتهای شرقی امپراطوری میرود. در طول این راه کاروانسراهای متعدد و دروازه ها و پادگانهایی قرار داشته و راه از امنیت و سلامت کامل برخوردار بوده است و از طریق راه شاهی نمایندگان دربار و مردم رفت و آمد میکردند.
دولت هخامنشی وارث تمدنهای قدیم پیش از خود بود و همة علوم و معارف ملل پیش ، مانند : آشور و بابل و عیلام ، در بین اهل آن ، در آن کشور پهناور رواج داشت .
بزرگترین شهر علمی و دانشگاهی آن ، امپراتوری بابل بود . در این شهر تعلیم معارف قدیم ، به دست کاهنان بابلی و مغان بود...

 ایران هخامنشی که حکومتی بزرگ بود، نه خودکامه بود و نه جبار؛ آن‌چنان که در نوشته‌های مورخان غرب آمده است؛ بلکه حکومتی بود قانون‌مند که برای اداره‌ی این قلمرو گسترده که چندین برابر سرزمین یونان بود، بهترین روش‌های حکومتی را به کار می‌گرفت و برای هر مورد فرمانروایی قانونی و روشی داشت و حکومتش به مراتب قانون‌محورتر از یونانی بود که به مردم‌سالاری معروف شده است. بسیاری از ما بر این باوریم که ریشه‌ی ‌دموکراسی‌های معاصر سرانجام به دموکراسی قرن پنجم ق. م آتن بازمی‌گردد، اما بی‌گمان شماری از ما، از میزان دین خود به امپراتوری هخامنشی آگاهیم که خود معاصر دموکراسی آتن بود و طلوع سلسله‌ی هخامنشی و امپراتوری آن از شگفتی‌های آن روزگاران است.

فهرست:

- مقدمه مترجم

- تاسیس و گسترش امپراتوری هخامنشی

- حکومت داریوش

- ماراتون

- تهاجم خشایارشاه به یونان

- کارتاژو سیسیل

کتاب تاریخ ایران,کتاب هخامنشیان,ایران و غرب باستان,کتاب امپراطوری هخامنشیان,کتاب تاریخ باستان,کتاب نشر مهتاب,کتاب انتشارات ابر سفید,بانک کتابهای دانشگاهی,چاپ کتاب شعر,کتب زبان, کتاب کودک,فروش کتاب,چاپ کتاب,ارسال کتاب,بانک کتاب,پیک کتاب,پستی کتاب,کنکوری,چاپ و نشر,فروش آنلاین,مهندسی,عمومی,تخصصی,مرجع

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

امپراطوری هخامنشی و غرب

امپراطوری هخامنشی و غرب

قسمت اول - تاریخ جهان باستان کمبریج

30 محصولات دیگر در همان شاخه: