فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

مسائل حل شده در طراحی الگوریتم ها

محصول جدید

دکتر علیرضا باقری -مهندس فاطمه کشاورز کوهجردی

مسايل پيچيدگي زماني الگوريتم ها / مسايل برنامه نويسي پويا و روش هاي تقسيم و حل / مسايل الگوريتم هاي گراف و روش حريصانه / مسايل مرتب سازي / و در نهايت ضميمه كه شامل الگوريتم هاي مورد نياز براي حل برخي از مسايل است.

جزییات بیشتر

تولید کننده
انتشارات ناقوس

120,000 ریال

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : دکتر علیرضا باقری -مهندس فاطمه کشاورز کوهجردی

مشخصات محصول

قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
شابك : 9789643774547
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

در این کتاب سعی برآن شده است که مطالب هر فصل تا حد امکان گزیده و در حین حل به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند . با آوردن مثالهای حل شده متعدد و طبقه بندی شده، بتوانیم در هرچه بهتر تفهیم کردن این درس اصلی، گامی بزرگ برداشته باشیم. تمامی نکات و مفاهیم لازم به منظور پوشش دامنه نکات و مسائل مطرح شده در دوره های مختلف آزمون های کارشناسی ارشد در قالب مفاهیم درس و مثال ها آورده شده است.

الگوریتم چیست؟

در کل به مجموعه ای از دستور العمل ها و فرمول هایی که با زبان رسا و دقیق به همراه جزئیات لازم و به صورت مرحله به مرحله به گونه اجرا شده باشند که هد خاصی را دنبال کنند و شروع و پایان آنها نیز مشخص باشد، الگوریتم گفته میشود.کلمه الگوریتم از نام ریاضیدان برجسته ایرانی, ابو جعفر محمد بن موسی الخوارزمی و به پاس خدمات ارزنده او به توسعه دانش بشری گرفته شده‌است. او اولین کسی است که علم جبر را کشف کرد.

ریشه واژه الگوریتم

واژه الگوریتم از نام ریاضیدان و ستاره‌شناس و جغرافی‌دان نامی ایرانی، ابوجعفر محمد بن موسی خوارزمی (الخوارزمی)، گرفته شده است، که در خوارزم زاده شد و در دانشگاه «بیت الحکمه» بغداد به اوج شهرت رسید. خوارزم یکی از شهرهای «ایران بزرگ» بود، که امروزه در ازبکستان واقع شده است و خیوه نام دارد.

رساله ای که خوارزمی در قرن ۹ میلادی به عربی نگاشته بود، در قرن ۱۲ به لاتین با نام "Algoritmi de numero Indorum" ترجمه شد؛ یعنی کتابی بدست الگوریتمی در مورد اعداد هندی که «الگوریتمی» نام الخوارزمی بود که مترجم آن را در تبدیل به لاتین چنین آورده بود.

در قرن ۱۳ میلادی واژه الگوریسموس(algorismus) به معنای سیستم شمارش عربی(دهدهی) (یعنی اعداد ۱ تا ۹ به علاوه صفر، و نیز مفهوم اعشار) بود؛ که هنوز هم یکی از معانی واژه الگوریسم(algorism) است. معنای دیگر الگوریسم حساب کردن با کمک اعداد عربی است؛ یعنی فن انجام أعمال حسابی پایه، مانند جمع و ضرب، با قرار دادن اعداد در زیر هم و إعمال قواعدی خاص، که جایگزین به کارگیری اعداد رومی و استفاده از چرتکه شد. حتی روش انجام دستی تقسیم و جذر گرفتن(رادیکال) هم الگوریسم نامیده می شود. در قرن ۱۹ این کلمه در فرانسوی به algorithme تغییر شکل پیدا کرد، البته معنایش ثابت ماند.

طولی نکشید که این کلمه به شکل algorithm وارد زبان انگلیسی شد؛ ولی فقط در اواخر قرن ۱۹ میلادی بود که معنای عام‌تر امروزی‌اش را یافت، و به «هر مجموعه قواعدی برای انجام یک رویه محاسباتی یا روال رایانه‌ای به کار رود» الگوریتم گفته شد.

تبدیل نام الخوارزمی به الگوریسم و سپس الگوریتم احتمالا تحت تأثیر واژه یونانی arithmos (به معنای عدد) و arithmetic (به معنای محاسباتی) بوده است. برخی منابع هم کلمه لگاریتم را هم در تبدیل الگوریسم و الگوریتم بی تأثیر ندانسته اند

خصوصیات یک الگوریتم

تمام الگوریتم‌ها باید شرایط و معیارهای زیر را دارا باشند:

   ورودی

یک الگوریتم باید هیچ یا چندین پارامتر را به عنوان ورودی بپذیرد

    خروجی

الگوریتم بایستی حداقل یک کمیت به عنوان خروجی (نتیجه عملیات) تولید کند

    قطعیت

دستورات الگوریتم باید با زبانی دقیق، و بی‌ابهام بیان شوند. هر دستورالعمل نیز باید انجام‌پذیر باشد. دستورهایی نظیر «مقدار ۶ یا ۷ را به x اضافه کنید» یا «حاصل تقسیم پنج بر صفر را محاسبه کنید» مجاز نیستند؛ چرا که در مورد مثال اول، معلوم نیست که بالاخره چه عددی باید انتخاب شود، و در خصوص مثال دوم هم تقسیم بر صفر در ریاضیات تعریف نشده‌است

در علوم رایانه، یک الگوریتم را یک روال محاسباتی خوش‌تعریف می‌دانند، که مقدار یا مجموعه‌ای از مقادیر را به عنوان ورودی (Input) دریافت کرده و پس از طی چند گام محاسباتی، ورودی را به خروجی (Output) تبدیل می‌کند. بجز این، الگوریتم را ابزاری برای حل مسائل محاسباتی نیز تعریف کرده‌اند.

ساخت و طراحی الگوریتم مناسب در مرکز فعالیت‌های برنامه‌سازی رایانه قرار دارد. یک برنامه رایانه‌ای، بیان یک یا چند الگوریتم با یک زبان برنامه‌نویسی است

 

 

الگوریتم - سرويس هاي وب - مديريت- algorithme - بن تخفيف - بن كتاب -   ارسال کتاب -   خریدکتاب  -  فروش کتاب -   چاپ کتاب -   بانک کتاب -   فروشگاه اینترنتی کتاب زبان انگلیسی  -  سایت فروش کتاب  -  سفارش کتاب اینترنتی  -  چاپ کتاب دانشگاهی  -  فروش کتابهای خارجی  -   خرید کتاب اینترنتی  -  مجوز چاپ کتاب کامپیوتر  -  کتب نایاب - جزوه درسی - دانلود جزوه دانشگاهی -  خرید کتاب و نرم افزار - کتب مهندسی-  لوح سبا  -  خرید اینترنتی کتاب انگلیسی  -  خرید کتاب -   آموزش زبان -   مشاوره چاپ کتاب -   فروش کتاب -   چاپ کتاب -   تبدیل پایان نامه به کتاب- کتب فیزیک - نجوم - علوم پایه - کتب کامپیوتر

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

مسائل حل شده در طراحی الگوریتم ها

مسائل حل شده در طراحی الگوریتم ها

دکتر علیرضا باقری -مهندس فاطمه کشاورز کوهجردی

مسايل پيچيدگي زماني الگوريتم ها / مسايل برنامه نويسي پويا و روش هاي تقسيم و حل / مسايل الگوريتم هاي گراف و روش حريصانه / مسايل مرتب سازي / و در نهايت ضميمه كه شامل الگوريتم هاي مورد نياز براي حل برخي از مسايل است.

30 محصولات دیگر در همان شاخه: