فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، پیک کتاب، چاپ کتاب، بانک کتاب،خرید کتاب کمک آموزشی، خرید کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب، اخذ فیپا و گرفتن مجوز کتاب، ارسال کتاب کمک درسی، سایت خرید کتاب فروش کتاب، خرید اینترنتی کتاب، کتاب، فروش آنلاین پستی کتاب، خرید اینترنتی

پایان تاریخ و انسان واپسین

محصول جدید

کتابی جنجالی، دوران ساز و بحث برانگیز از فرانسیس فوکویاما که به بیش از 20 زبان ترجمه شده بود، به فارسی منتشر شد.

جزییات بیشتر

تولید کننده
سخنکده

ویژگی ها

پدیدآورندگان

نویسنده/ نویسندگان : یوشي‌هيرو ‌فرانسيس ‌فوكوياما
مترجم/ مترجمین : عباس عربی - زهره عربی
ویراستار / ویراستاران : مهرناز کرمی
امور تولید/ ناظر چاپ : سخنکده

مشخصات محصول

موضوع : نظریه پردازی سیاسی - ایدئولوژیکی، تاریخ سیاسی، فلسفه‌ی سیاسی
عنوان اصلی : The End of History and The Last Man
قطع کتاب : وزیری
زبان : فارسی
چاپ متن : تک رنگ
تعداد صفحات : 490
نوبت چاپ : سوم
سال چاپ : 1395
شمارگان : 1000
ویراست : دوم
شابك : 9786006100449
جلد : شومیز
نوع کاغذ : معمولی

اطلاعات بیشتر

***
معرفی کتاب پایان تاریخ
***
***
فوکویاما-ترامپ
***
***
یوشی هيرو ‌فرانسيس ‌فوكوياما، نظریه‌پرداز ژاپنی‌الاصل آمريكایی، فيلسوف و رئيس گروه توسعه اقتصادي ‌بين‌المللي ‌دانشگاه جان هاپكينز واشنگتن است. وي ‌همچنين مشاور بوش بوده و داراي ‌سابقه کار در اداره امنيت ملی آمريکا و ... می باشد. ايشان ‌پس از نگارش مقاله‌ی پايان تاريخ و انسان واپسین -که با تفصيل بيشتر به صورت کتاب حاضر درآمد- به شهرت جهاني ‌رسيد ... .

***

فوکویاما

***

کتاب انسان واپسین

***

فوکویاما علاوه بر كتاب پایان تاریخ، نظریه‌های ‌معروف و اعترافاتی ‌دارد که در سال‌های ‌اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و در این جا چكیده‌ای ‌از نظریاتش را در حوزه‌های‌ مختلف كه از نوشته‌ها و سخنرانی‌هایش روایت شده، می‌خوانید:

اسلام:

"به خصوص بعد از حملات یازدهم سپتامبر، بسیاری از افراد ادعا کردند که تناقضی اساسی میان اسلام به عنوان یک دین و امکان برقراری دموکراسی جدید وجود دارد. ‌هیچ بحثی نیست که اگر شما به اطراف دنیا نگاه کنید بر الگوی کلی توسعه دموکراتیک که در آمریکای لاتین، اروپا، آسیا و حتی در آفریقای تحت صحرا شکل گرفته، مسلمانان به شکل عمده مستثناء شده‌اند..."

وی ‌در مورد دین اسلام می‌گوید: "اینکه مشکل، ریشه در خود اسلام به عنوان یک دین دارد. از نظر من شدیداً غیر محتمل است.‌ همه‌ی سامانه‌های ادیان بزرگ دنیا به شدت پیچیده‌اند. مسیحیت، زمانی (که چندان ‌هم دور نیست) سلطنت و درجه‌بندی انسان را مجاز می‌شمرد و ما امروز آن را حامی دموکراسی جدید می‌دانیم! دکترین‌های مذهبی بسته به تفسیر سیاسی، از یک نسل به نسل دیگر متفاوت‌اند و این در مورد اسلام ‌هم صدق می‌کند..."

وی‌ با سیاه‌‌نمائی ‌در مورد اسلام و كشورهای ‌اسلامی‌كه ناشی ‌از تفكرات ضد دینی‌اش است، ناگزیر به اعتراف این نكته می‌شود كه: "تنوع فراوانی میان کشورهایی که مسلمان ‌هستند، وجود دارد و دموکراسی‌های نسبتاً موفق متعددی در کشورهای مسلمان وجود دارد، از جمله اندونزی که بعد از بحران سال 1997 از استبداد، با موفقیت این انتقال را انجام داد؛ ترکیه که از پایان دومین جنگ جهانی دارای دموکراسی دو حزبی نصفه و نیمه بود... به علاوه، مالزی و اندونزی رشد اقتصادی سریعی را نیز تجربه می‌کنند، پس اینکه اسلام مانعی بر سر توسعه هست نیز یک برداشت صحیح نیست..."

شیعه و ایران:

در سال 1986 یعنی ‌در اوج پیروزی‌های ‌رزمندگان اسلام در جبهه مقاومت علیه استکبار جهانی، فرانسیس فوکویاما در کنفرانسی‌ در سرزمین‌های ‌اشغالی ‌فلسطین تحت عنوان "بازشناسی ‌هویت شیعه" که توسط صهیونیست‌ها برگزار شد، گفت: "شیعه پرنده‌ایست که افق پروازش خیلی‌ بالاتر از تیرهای ‌ماست، پرنده‌ای ‌که دو بال دارد، یک بال سبز و یک بال سرخ، بال سبز این پرنده ‌همان مهدویت و عدالت‌خواهی ‌اوست، شیعه در انتظار عدالت به سر می‌برد؛ پس امیدوار است و انسان امیدوار ‌هم شکست‌ناپذیر است. او ‌همچنین گفت: نمی‌توانید انسانی ‌را تسخیر کنید که مدعی ‌است کسی‌ خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل و داد خواهد کرد. او بال سرخ را شهادت‌طلبی که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا‌ناپذیر کرده است، معرفی می‌کند. شیعه با این دو بال، افق پروازش خیلی‌ بالاست و تیرهای‌ زهر‌آگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی‌ و ... به آن نمی‌رسد‌."

 از نظر فوکویاما شیعه بعد سوم ‌هم دارد که بسیار مهم است: "این پرنده، زرهی ‌به نام ...

***

پایان تاریخ

***

فرانسیس فوکویاما، در ۲۷ اکتبر ۱۹۵۲ میلادی در هایدپارک در جوار شیکاگو زاده شد. پدرش، «یوشیو فوکویاما» (Yoshio Fukuyama)، نسل دوم آمریکایی ژاپنی‌تبار بود که دکترای جامعه‌شناسی از دانشگاه شیکاگو داشت و به‌عنوان کشیش کلیسای پروتستان (Congregational church) خدمت می‌کرد. مادرش، «توشیکو کاواتا فوکویاما» (Toshiko Kawata Fukuyama)، که در شهر کیوتو (Kyoto) ژاپن متولد شد، دختر «شیرو کاواتا» (Shiro Kawata)، بنیان‌گذار دپارتمان (دپارتمان) اقتصاد دانشگاه کیوتو و نخستین رئیس دانشگاه شهر اوساکا (Osaka City University) بود.

فوکویاما دوران کودکی خود را در شهر نیویورک گذراند. در سال ۱۹۶۷ میلادی، همراه با خانواده، به ایالت شیکاگو کوچ کرد و در آنجا دورهٔ دبیرستان را به پایان رساند. مدرک لیسانس خود را در رشتهٔ هنر از دانشگاه کرنل (Cornell University) به دست آورد و سپس در رشتهٔ فلسفه سیاسی ادامه تحصیل داد و به درجهٔ دکترا از دانشگاه هاروارد (Harvard University) نایل آمد. وی در دورهٔ دانشجوی در دانشگاه کرنل به انجمن دانشجوی تلوراید (Telluride Association) پیوست.

فوکویاما استاد و رئیس گروه توسعهٔ اقتصادی بین‌المللی دانشگاه جانز هاپکینز در شهر واشنگتن دی سی را بر عهده داشته است.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

پایان تاریخ و انسان واپسین

پایان تاریخ و انسان واپسین

کتابی جنجالی، دوران ساز و بحث برانگیز از فرانسیس فوکویاما که به بیش از 20 زبان ترجمه شده بود، به فارسی منتشر شد.

3 محصولات دیگر در همان شاخه:

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند: